19.8 C
Скопје
28. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Маскирани лица ограбиле жена во Гостиварско

Три непознати маскирани лица синоќа околу 20.45 часот извршиле разбојништво над Ш.Б (51) во селото Добридол, Гостиварско.
Дододека оштетената била во својот дом, поточно во помошна просторија – летна кујна, сторителите со закана со пиштол побарале злато и пари од неа. Таа им дала 5.000 денари и лицата заминале во непознат правец.
Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.