21.8 C
Скопје
27. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Ловци убиле алигатор долг 4,5 метра – на фармерите им ги јадел кравите (Фото)

Ловци фатиле и убиле алигатор долг 4,5 метра кој им ги јадел кравите на фармерите во местото Окичоби во Флорида.

Животното тешко 360 килограми го фатиле сопственик на фарма и ловецот Блек Годвин.

Како што навеле, алигаторот се сместил во блиското езеро, а кога го убиле морале со трактор да го извлекуваат од водата.

Неговото месо планираат да го дадат во добротворни цели, а остатокот од телото ќе го препарираат за изложби.

Фото: Фејсбук