1.8 C
Скопје
11. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Кога се враќала од школо, ја викал во неговиот стан – детали за страшните настани кои ги доживеа 12 годишното девојче во Скопје

На 21.12.2017 година во 19.00 часот, жена од Скопје пријавила дека во текот на денот, како и во периодот од 10.12 до 21.12.2017 година, непознат маж во неговиот стан извршил полов напад врз нејзината 12-годишна ќерка.

Додека нејзината ќерка одела и се враќала од училиште, непознатиот во повеќе наврати го викал девојчето во неговиот стан и го допирал по телото.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.