10.8 C
Скопје
5. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Еве од кога да очекувате пораст на температурите

Утре ќе има зголемување на облачноста, а во северните делови и на планините ќе провејува снег.

Ќе дува засилен северен ветер, кој на моменти ќе достигнува брзина и над 60км/час.

Од недела следува период на стабилно и суво време со пораст на дневните температури.

Во среда кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста, а во ноќта кон четврток и во четврток претпладне ќе има локални врнежи од дожд, а на планините од снег.