Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Две девојки во теретана вежбале сосема голи, а никој не ги забележал (Видео)

Две девојки во теретана вежбале сосема голи, а никој не ги забележал (Видео)

Сара Рајли и Мариа Лучиоти вежбале во една теретана речиси голи, а тоа никој не го забележал.

Имено, тие направиле мал експеримент во соработка со Џен Седиел, бодипејнтер, и во теретана отишле облечени во танга и прекриени со боја за тело, поради која се чинело дека на себе носат спортска облека.

Погледнете ги реакциите на луѓето…

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Цените на становите се очекува да одат надолу, забележан е значителен пад на цените на градежните материјали

Ќе одат надолу цените на квадратен метар станбена површина во главниот град и внатрешноста на Македонија велат познавачите. Цените кои беа напумпани на становите во Скопје и внатрешноста се очекува… Повеќе

Регионалниот фонд за предизвици додели 2,72 милиони за шест македонски проекти за унапредување на стручното образование

Шест најуспешни проекти од Северна Македонија се предложени за финансирање во вториот повик на Регионалниот фонд за предизвици (РЦФ), со што се издвојуваат приближно 2,27 милиони евра за инвестиции во… Повеќе