15.8 C
Скопје
18. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Бебе родено во Унгарија ги загрижи лекарите (видео)

Кога се родил, докторите прво помислиле дека е албино, но се испоставило дека неговата коса е без пигменти.

Белата коса прво му ја препишале на постнатален стрес, но на крај ја отфрлиле и таа можност.

Лекари од цел свет дале свое мислење во овој случај, а воглавно застапуваат став дека неговата коса моментално е без пигмент, и дека низ годините ќе потемни.

Момчето во Унгарија е наречено „малиот принц“, а се вика Бенце. Во моментот на раѓањето имало 5.400 грама.