Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Забележал нешто чудно како брзо плива кон неговиот кајак. Кога ја ставил раката во вода…

Да бидете на отворени води може да биде многу возбудливо, но исто така и застрашувачко, посебно ако се наоѓате во мал кајак.

Затоа кога овој пар кајакари видел нешто чудно во водата, не можеле ништо да направат освен да запрат и да проверат за што се работи… Кога „мистериозното суштество“ им се приближоло доволно, одлучиле да го извадат надвор…

Погледнете го видеото:

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Цените на становите се очекува да одат надолу, забележан е значителен пад на цените на градежните материјали

Ќе одат надолу цените на квадратен метар станбена површина во главниот град и внатрешноста на Македонија велат познавачите. Цените кои беа напумпани на становите во Скопје и внатрешноста се очекува… Повеќе

Се стега обрачот околу скапите брзи кредити: Со нов закон нема да смеат да се наплаќаат астрономски камати и провизии

Во тек е процесот за носење на законските измени со кои максималната камата нема да смее да го надминува. Тоа значи доколку некој граѓанин зел 10.000 денари, максимум за камати… Повеќе