11.8 C
Скопје
18. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Вработени на „Трансмет“ го блокираа патот за село Извор

Денес од 10. 45 часот локалниот пат за село Извор-Кичево е блокиран од страна на 23 лица вработени во „Трансмет“, поради неисплатени обврски од работен однос.
Претходно од АМСМ информираа и дека времена измена на сообраќај со девијации, односно преминување од една коловозна лента во друга, е воведена денеска на магистралниот пат А2 патен правец Кичево – Охрид (Пресека – Песочан). За ваквата измена е поставена и соодветна сообраќајна сигнализација.