10.8 C
Скопје
28. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Во Маврово 12 сантиметри снег

Најстудено утрово било во Маврово со измерени минус 11 степени. Во Лазарополе и Крушево минус 10, минус девет во Берово, минус седум во Ѓуриште, минус шест во Пожаране, Дебар и Тополчани, минус пет во Крива Паланка, минус четири во Струмица, Прилеп, Охрид и Претор, минус три во Тетово, Виница и Битола, минус два во Штип, Скопје, Демир Капија и Куманово, нула во Дојран и еден степен во Гевгелија.
Најмногу снег има во Маврово 12 сантиметри, Дебар пет, Крушево и Пожаране три и Берово два сантиметри.