7.8 C
Скопје
26. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира со автомобили низ градот

ВМРО-ДПМНЕ во знак на поддршка на притворените патриоти за настаните од 27 април, денеска со почеток од 18.30 часот пред Спортската сала „Јане Сандански“ ќе организира протестен конвој од автомобили.
Собирно место e спортската сала Јане Сандански, по што конвојот ќе се движи кон – Железничка станица – зграда на Црвен крст – Рекорд – булеварот Св. Климент Охридски – булеварот Партизански одреди – Рузвелтова – булеварот Илинден – зградата на Влада, и на крај Основен суд Скопје 1.