10.8 C
Скопје
28. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

(видео) Чудовиште во Преспанското Езеро?

Чудовиште во Преспанското Езеро или локален нуркач. Ова видео деновиве е хит на интернет мрежата.

Сепак темата за чудовиште во Преспанското езеро беше отворена и во 2012 година кога беше објавено наводно видео каде се гледа чудовиште во езерото но од грчка страна, подоцна излезе дека се работи за “фејк” видео чија цела приказна била монтирана.

https://www.youtube.com/watch?v=508pTRAA2NA