22.8 C
Скопје
25. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Старец изгоре во пожар во сопствениот дом

Осумдесет и двегодишен жител на село Умлена, Пехчево, загина вчеравечер во пожар што ја зафатил неговата куќа каде што живеел сам.
Според информациите од полицијата, со пожарот првин бил зафатен горниот кат од куќата, по што се проширил и ја зафатил целата куќа. Телото на 82-годишниот А.Г. било извадено јагленисано. По наредба на јавен обвинител ќе биде извршена обдукција.
Во пожарот куќата изгорела до темел. Причините засега не се познати.