13.8 C
Скопје
30. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
SHOWBIZ

Солзи до небо: Актерката со чиј лик пораснавме почина во страшна сообраќајка со нејзиниот сопруг

Колумбиската актерка Адриана Кампос и нејзиниот сопруг Карлос Ринкон загинаа вчера во сообраќајна несреќа.

Убавата актерка која во нашата јавност е позната по многу теленовели загина вчера заедно со својот сопруг, кога автомобилот во кој бил познатиот пар влетал во реката Каука, откако изгубиле контрола над него.

Триесетгодишната актерка и нејзиниот сопруг биле родители на едногодишно дете.

Адриана Кампос повеќепати била номинирана за TV Novelas награди.