16.8 C
Скопје
22. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Нова трагедија во Македонија – жив изгоре во својот дом

Осумдесет и двегодишен жител на село Умлена, Пехчево, загина вчеравечер во пожар што ја зафатил неговата куќа каде што живеел сам.
Според информациите од полицијата, со пожарот првин бил зафатен горниот кат од куќата, по што се проширил и ја зафатил целата куќа. Телото на 82-годишниот А.Г. било извадено јагленисано. По наредба на јавен обвинител ќе биде извршена обдукција.
Во пожарот куќата изгорела до темел. Причините засега не се познати.
Спонзорирано: