6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Нејзиниот очув го продал својот автомобил за да ја плати свадбата. Години подоцна, таа го изненади со ова!

Кристин Расел одлучила да му се заблагодари на својот очув за се` што направил за неа.

Кога нејзината мајка и тој се запознале, веднаш сфатиле дека се еден за друг. Бидејќи немале пари за свадба, Дејв, очувот на Кристин, морал да го продаде својот автомобил марка Порше 914 од 1973 година. Во ниту еден момент не се покајал. Ја сакал нејзината мајка, а кон Кристин се однесувал како кон сопствена ќерка…

Во видеото подолу, ќе ја видите реакцијата на очувот, откако Кристин го изненадила со автомобил, кој бил идентичен на неговото Порше. Со години трагала по овој антиквитет и конечно можела на адекватен начин да му се заблагодари на својот очув за се`!

Дејв прво не бил свесен за што се работи и дури прашал чиј е автомобилот и кој го паркирал тука!

Спонзорирано: