Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Кога Путин ќе се налути: Дошол во фабрика во која работниците со месеци не примиле плата и ги повикал шефовите, а потоа…

Рускиот претседател Владимир Путин со цврста рака владее со својата земја. Тоа најдобро се гледа од следниот пример, кој се случил во 2012 година.

Имено, рускиот претседател примил писмо од работниците во една фабрика во кое пишувало дека не примиле плата со месеци.

Не се надевале дека ќе добијат одговор, но Путин сите ги изненадил кога се појавил во фабриката и ги повикал шефовите на фирмата.

Бил краток и јасен, долговите кон работниците мора да бидат подмирени, а рокот е „веднаш“. Погледнете како Путин ги довел шефовите на ред…

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Регионалниот фонд за предизвици додели 2,72 милиони за шест македонски проекти за унапредување на стручното образование

Шест најуспешни проекти од Северна Македонија се предложени за финансирање во вториот повик на Регионалниот фонд за предизвици (РЦФ), со што се издвојуваат приближно 2,27 милиони евра за инвестиции во… Повеќе

Се стега обрачот околу скапите брзи кредити: Со нов закон нема да смеат да се наплаќаат астрономски камати и провизии

Во тек е процесот за носење на законските измени со кои максималната камата нема да смее да го надминува. Тоа значи доколку некој граѓанин зел 10.000 денари, максимум за камати… Повеќе