7.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Дваесетгодишник уценувал малолетничка со еротски фотографии

Полициската станица Дебар поднесе кривична пријава против Р.А. (20) од село Елевци, општина Центар Жупа, поради уцена. Во текот на октомври минатата година тој набавил еротски фотографии од малолетничка, со која порано бил во љубовна врска, а потоа се обидел да ја уценува барајќи и други такви фотографии.
Во момент на револт од прекината љубовна врска, Р.А., дел од фотографиите, преку социјалните мрежи, ги испратил на татко ѝ, како и на повеќе роднини и пријатели. При проверка на мобилниот телефон, сопственост на пријавениот, биле пронајдени неколку еротски фотографии од оштетената.
Спонзорирано: