Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Наставничката по географија ги изненади сите: Учениците на интернет пронајдоа нејзини „снимки“!

Дваесет и седумгодишна наставничка во селско училиште во Присакани, Романија поднела оставка откако се нашла среде секс скандал.
Еден од нејзините ученици на интернет случајно пронашол компромитирачко видео кое го снимила за Вебкам. Видеото и фотографиите потоа ги споделил со своите соученици, а брзо содржината завршила кај раководителите.
Во шок сме. Воопшто не е важно како настанало видеото. Некој со вакво минато не може да работи во нашето училиште, порачала директорката на училиштето.
На снимката наводно се гледа наставничката како има секс со непознат маж.

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Проверете дали ве има: УЈП ја објави најновата листа на должници со имиња на фирми и луѓе

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.05/2023 за долгови доспеани до 31.01.2023 и неплатени до 30.04.2023 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход,… Повеќе

Неограничени разговори и повеќе интернет со новата промотивна понуда од МТЕЛ

Уживајте опуштено во долги телефонски разговори или во повеќе интернет со новата промотивна понуда на дополнителни припејд тарифи од МТЕЛ. Изберете помеѓу xtraTALK M со вклучени неограничени минути и СМС… Повеќе