10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Нај(не)среќниот ден во животот: Се оженил па направил невидена лудост!

Младоженец од Велика Британија возејќи со својата избраничка успеал да уништи бело Ферари 458 Спајдер вредно 300.000 евра!

Со автомобилот се забил во куќата на својот пријател во Брунли, Англија, откако изгубил контрола.

За среќа, младоженецот и неговата избраничка не здобиле тешки телесни повреди.

Младоженецот Усман Али автомобилот го изнајмил од рент-а-кар служба за околу 6.000 евра, а сега треба да плати и трошоци за осигурувањето.