10.8 C
Скопје
5. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Метеоролозите излегоа со прогноза – еве какво време се најавува

До крајот на работната недела следува период на претежно сончево, суво и студено време со слаб до умерен северен ветер.

Утрата ќе бидат најстудени во четврток и петок. За време на викендот се очекува ново зголемување на облачноста проследено со повремено засилен северен ветер и повремени врнежи претежно од снег, особено во западните и северните делови.

Спонзорирано: