10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Фото: Министерот Оливер Спасовски го посети повредениот полицаец во вечерашните демонстрации

Вечерва заедно со началникот на СВР Куманово во ЈЗУ Општа Болница Куманово го посетивме полицаецот кој беше повреден на протестот денес на граничниот премин Табановце, информираше министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Инаку вечерва демонстранти од партијата ВМРО ДПМНЕ го блокираа граничниот премин Табановце.