6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Зад микробранова нашол змија од 8 килограми! (видео)

Питон од осум килограми се сместил на плочникот зад микробрановата во кујната на еден Австралиец. Семејство од Квинсленд се шокирало кога ја открило змијата зад печката.

Животното го отстраниле професионалци, а акцијата за спасување ја снимиле и ја објавиле на социјалните мрежи.

Питонот потоа го пуштиле во дивина.

Спонзорирано: