10.8 C
Скопје
5. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Страшни врисоци, судир и исчезнување: Доживејте ја една од најголемите светски трагедии во реално време

Видеото трае 2 часа и 41 минута, точно онолку колку што било потребно да и последниот дел од бродот исчезне под површината на морето.

За патничкиот брод Титаник веројатно сте прочитале многу. Можеби сте гледале и некој документарец, а можеби и филмот на Џејмс Камерон, во кој фантастични улоги одиграа Леонардо ди Каприо и Кејт Винслет.

Меѓутоа, вакво нешто сигурно немате видено, врвна анимација во која во реално време е прикажано тонењето на бродот.

Со други зборови, трите талентирани момчиња – Томас Лински, Метју ДиВинкелер и Кајл Худак – прикажале се што се случило таа ноќ на 14 април 1912 година.

Спонзорирано: