10.8 C
Скопје
28. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Снимка која предизвикува чудење: Погледнете го водопадот кој и пркоси на гравитацијата! (видео)

Снимка која предизвикува чудење прикажува водопад кој и пркоси на гравитацијата.

Наместо да паѓа, овој водопад се слива во небото, а тоа се случува поради силниот ветер во Пик Дистрикт во Националниот парк во Манчестер, пишува Дејли Мејл.
Според податоците на официјалните метеоролошки станици на тоа подрачје во последниве 24 часа паднале повеќе од 6 милиметри дожд по квадратен метар, а дува ветер со брзина од повеќе од 80 километри на час.