Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Полицајци налетале на улична трка, а наместо да ја спречат, тие се придружиле! (видео)

Неименувани полицајци од украинскиот град Одеса наскоро би можеле да останат без работа бидејќи, наместо да спречат, пред неколку дена учествувале во нелегална улична трка.

 

Каде им била паметта подобро да премолчиме, но на надредените не им било тешко да го утврдат нивниот идентитет бидејќи на социјалните мрежи се појавиле снимки и фотографии.

Полицајците во меѓувреме се суспендирани, а ако од Киев стигнат „црвени картони“, полицајците ќе добијат отказни решенија.

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи кредити

Десетици измамени граѓани се соочиле да плаќаат рати од туѓи подигнати брзи кредити. Само во 2022 година евидентирани се 43 случаи на измами со брзи кредити, велат од МВР за… Повеќе

Граѓаните бараат посилна регулација на брзите кеш кредити

Две третини од испитаниците или 65,3 отсто изјавиле дека државата треба дополнително да ги регулира условите и начините за земање на брзи кеш кредити, додека 16,7 проценти сметаат дека за… Повеќе