16.8 C
Скопје
22. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Полицајци налетале на улична трка, а наместо да ја спречат, тие се придружиле! (видео)

Неименувани полицајци од украинскиот град Одеса наскоро би можеле да останат без работа бидејќи, наместо да спречат, пред неколку дена учествувале во нелегална улична трка.

 

Каде им била паметта подобро да премолчиме, но на надредените не им било тешко да го утврдат нивниот идентитет бидејќи на социјалните мрежи се појавиле снимки и фотографии.

Полицајците во меѓувреме се суспендирани, а ако од Киев стигнат „црвени картони“, полицајците ќе добијат отказни решенија.

Спонзорирано: