11.8 C
Скопје
18. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Овој полицаец дошол на погреб облечен како Спајдермен. Причината ќе ви го скрши срцето

Дамон Кол е полицаец кој примил повик за исчезнато петгодишно момче по име Џошуа Гарсија. Кога стигнал на местото, го пронашол малото момче во базен. Се обидел да го спаси… но било предоцна.

Полицаецот одлучил да дојде на погребот на малото момче како херој.

Кога го пронашол, малото момче носело Спајдермен маица. Знаел дека тоа му е омилениот суперхерој. Поради тоа на погребот дошол облечен како Спајдермен.

Споделете ја оваа трогателна приказна со пријателите: