7.8 C
Скопје
26. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Неверојатна глетка: Гладен орел против кобра (видео)

На видеото снимено во националниот парк Кругер во Јужноафриканската Република се гледа орел змијар кој загризал повеќе отколку што може да проголта.

Нападнал опасна кобра, а неговиот неславен обид можете да го погледнете во продолжение: