6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Куче-скитник искаса старец на плоштадот во Скопје

Старец вчера пријавил во полиција дека го нападнале кучиња скитници на плоштадот „Македонија“ во Скопје.

Според информациите на МВР, вчера во 12 и 30 часот, Б.Д.(71) пријавил во полиција дека на плоштад „Македонија“ поточно кај „Ристиќева Палата“, бил нападнат од кучиња скитници.

Едно од нив го каснало, по што старецот се упатил во болница каде што му била укажана лекарска помош.bolni

Спонзорирано: