11.8 C
Скопје
24. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Застрашувачко превртување на кинески танкер (видео)

Уште во 2011 година дошло до голема трагедија во близина на брегот на Нов Зеланд. Голем кинески танкер кој превезувал контејнери удрил во корален гребен и се превртел.

Во продолжение погледнете снимка од хеликоптер која го прикажува потонувањето на бродот кој превезувал 1368 контејнери, околу 1700 тони нафта, и 200 тони дизел.

by ludodobola

Спонзорирано: