10.8 C
Скопје
5. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Спуштајќи се низ планина, видел коњ заглавен во снегот. Она што го направил ќе ви ја врати вербата во луѓето!

После првата снежна бура оваа сезона, сноубордерот Рафаел Пеасе и неговиот пријател тргнале на првото спуштање низ падините во чилеанските Анди.

 

Нивниот сноуборт излет набрзо прераснал во голема спасувачка операција кога во снегот пронашле заглавен коњ, кој за малку ќе смрзнел. Очигледно е дека било само прашање на време кога ова прекрасно животно ќе угине.

За среќа, Рафаел и неговиот пријател му помогнале на несреќното животно, а целата спасувачка акција ја снимиле со камера.

Погледнете го видеото: