7.8 C
Скопје
26. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Uncategorized

Овој полицаец им ги спаси животите на возачите (видео)

Овој полицаец стана херој од прометните улици во Кина. Имено, се појави снимка од надзорни камери, на која се гледа полицаец кој се обидува на само еден дел од сообраќајницата да ги запре автомобилите.

Поставувајќи знаци за предупредување, полицаецот ги насочил возачите да го заобиколат тој дел, на почеток, од нејасни причини.

Потоа се покажало дека на многумина им го спасил животот, бидејќи на тоа место „улицата се отворила“…