12.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

НЕВИДЕНА ПОТЕРА: Полицијата на Абу Даби во „акција“! (видео)

Иако се работи за промотивно видео, мора да признаеме дека ова е една од најефективните „реклами“ за сообраќајна полиција на некоја држава.

Сигурно веќе знаете дека полициските сили во Обединетите Арапски Емирати се опремени со егзотично „возни паркови“…