22.8 C
Скопје
25. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Финта: Еве како да помножите троцифрени броеви без калкулатор! (видео)

Погледнете го овој јапонски начин на множење броеви, со чија помош ќе можете без калкулатор да множите двоцифрени, троцифрени броеви…

Нема да имате потреба за калкулатор, едноставно испробајте ја оваа техника.

Многу е интересно, а притоа и корисно!

Погледнете!