19.8 C
Скопје
28. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Ако ги правите овие работи значи сте Балканец!

Балканците имаат многу особини поради кои се различни во општеството и поради кои се истакнуваат.

Во продолжение погледнете некои од нив:

Делите соба додека не наполните 27 години

Се` што јадете е зачинето со лук или кромид

На аеродром обично имате најголеми куфери

На забава обично доцните час или два и мислите дека тоа е нормално

Сите деца имаат прекари кои воопшто не се слични со нивните вистински имиња

Кога излегувате од нечија куќа, останувате пред врата и зборувате уште еден час

Мајка ви ви зборува дека сте преслаби, иако имате 20 килограми вишок

Куќата ви е полна со лекови, на кои одамна им поминал рокот на употреба

Не знаете да корисите машина за садови

Некогаш ве избркале од кафиќ или ресторан бидејќи сте биле прегласни

Имате стара и искината крпа во кујната

Корисите ќеси од продавница за ѓубре

Вашиот татко барем еднаш заклал јагне во дворот

Кога готвите не се придржувате до рецептот

Ако не живеете со родителите, ви ѕвонат на полноќ и ве прашуваат дали сте јаделе

„Нормална“ работа е на свадба да ви дојдат 600 луѓе

Имате најмодерни домашни апарати, но вашата мајка сепак ја користи печката во подрумот

Вашите родители еднаш биле на одмор, и тоа во земјата во која живеете

Имате подобра кола од вашите родители

Вашата иднина е запишана на дното од шолја кафе, и вие верувате во тоа

Криете алкохол во куфери во пластични шишиња, под тон облека

Се пронаоѓате во сите овие ситуации