7.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Змија грабнала мал зајак, но тогаш се појавила неговата мајка – погледнете што се случило!

Ова неверојатно видео покажува како мајчинскиот инстикт го победува секој страв. Змија грабнала мал зајак, но не знаела дека на помош ќе дојде бестрашната мајка.

Храбрата зајачица успеала да ја избрка змијата, но не запрела на тоа. Продолжила да ја напаѓа змијата додека не „фатила магла“.

Браво за мајката – споделете со пријателите:

Спонзорирано: