Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Влегол пијан во салон за тетовирање. Кога ја видел тетоважата доживеал вистинско изненадување! (видео)

Што се случува кога вашиот пријател ќе ви вети неверојатна и скапоцена тетоважа за вашиот роденден? Доколку сакате тетоважи, тоа секако ќе го прифатите со задоволство.

Но, екипата од популарниот Јутјуб канал „HammyTV“ одлучила малку да се пошегува со свој пријател, па му приредиле ден за паметење…

Погледнете го видеото:

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Цените на становите се очекува да одат надолу, забележан е значителен пад на цените на градежните материјали

Ќе одат надолу цените на квадратен метар станбена површина во главниот град и внатрешноста на Македонија велат познавачите. Цените кои беа напумпани на становите во Скопје и внатрешноста се очекува… Повеќе

Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи кредити

Десетици измамени граѓани се соочиле да плаќаат рати од туѓи подигнати брзи кредити. Само во 2022 година евидентирани се 43 случаи на измами со брзи кредити, велат од МВР за… Повеќе