25.8 C
Скопје
26. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
UncategorizedМОЗАИК

Ставиле риба на минус 35, па ја вратиле во обична вода: Што мислите, дали преживеала?

Група момчиња на бизарен начин одлучиле да проверат колку издржливи се рибите.

Така зеле една риба и ја ставиле во вода чија температура била – 35 степени Целзиусови.

Истата секунда кога ја спуштиле рибата во водата, таа смрзнала, што може јасно да се види на снимката.

Меѓутоа, момчињата кратко потоа ја вратиле рибата од каде што ја зеле.

Неверојатно, но вистинито, рибата оживеала!