10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Познатото швајцарско чоколадо крие една тајна. Голем број луѓе се уште не знаат за неа…

Нема кој не уживал во слатките триаголници. Ова чоколадо ни доаѓа од Швајцарија и се продава во продавниците во 122 земји ширум светот.

Но, ова чоколадо крие една тајна која повеќето не ја знаат.

Еве за што се работи:

by coolPick