5.8 C
Скопје
4. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Ова е островот од кој ќе ви заледи крвта – дури и војската забрани пристап на ова место

За овој остров во близина на Бразил може да се каже дека е ноќен кошмар за луѓето кои имаат страв од змии.

Со оглед на тоа што на секој метар квадратен се наоѓа по една змија отровница, овој остров го добил името „Змиски остров“.

Страшното место се наоѓа во близина на брегот на Бразил, а толку е опасно што дури и бразилската војска строго забранила пристап до ова место.

Погледнете како изгледа ова озогласено место: