15.8 C
Скопје
27. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Однадвор, оваа шупа изгледа како да е од хорор филм, но внатре… фантазија!

Во швајцарскиот кантон Тесин се наоѓа 200 години стара шупа. Поради опасноста да се сруши 50 години била напуштена, но потоа еден архитектоснки тим се фатил за работа.

Денес, на местото на старата шупа се наоѓа зграда, која го носи името Casa d’Estate.

Погледнете и споделете со пријателите:

by kucasnova