10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Каков пропуст: Ќе се изненадите кога ќе сфатите како мажот ја фатил својата сопруга дека го изневерува

Неверството може да биде навистина комплицирана работа да се сокрие, но понекогаш тешко е да се поверува на какви детали луѓето се издаваат.

Една жена одлучила да се слика во хотелска соба и на својот сопруг да му испрати секси фотки. Кој би се посомневал во неа? И додека е на пат, се грижи на сопругот да му ја разубави вечерта.

Прво му испратила слика на која пишува: „Хотелска соба. Наскоро одам на спиење.“

Потоа му испратила уште една на која напишала: „Уште една пред да одам во кревет“.

Но, пропуштила еден детал – машки чевли под ормарот. Нејзиниот соптуг веднаш забележал и побарал развод.