10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Генијалци: Ограбиле банка, па се пофалиле на Фејсбук! (фото)

На денешните криминалци и тоа како им е важно да се пофалат со „уловот“ на Фејсбук.
Така еден пар во американската сојузна држава Охајо е уапсен откако ограбиле банка, а потоа одлучиле да се пофалат на Фејсбук.
Џон Моган и неговата девојка Ашли Дубо позирале со украдените пари, по што на полицајците не им било многу тешко да ги пронајдат и уапсат.
Моган, инаку, само што излегол од затвор каде отслужил пет години поради – грабеж на банка.