Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Daily Archives

декември 17, 2017

Политика за приватност / Privacy Policy

Политиката за приватност на личните податоци на веб-страната го уредува начинот на кој Centar.mk ги собира, користи, одржува и открива податоците собрани од корисниците (поединечно – „Корисник“) на Centar.mk веб-страната („Страна“). Оваа…

Услови за користење

Услови за користење Договор Следниот Договор за користење („Договор“) се однесува на користењето на centar.mk („веб-сајтот“). Ве молиме прочитајте ги внимателно правилата кои се содржат во овој Договор. Вашето…

Маркетинг сектор на Centar.mk

Побарајте понуда на: м. 070 237 760  | т. 02 505 5005  e-mail: marketing@centar.mk За Centar.mk Centar.mk е еден од најчитаните македонски веб портали и е основан на 20 април 2011 година, а функционира како дел од (SP) Skaj…

Со месеци собирале пластични шишиња: Луѓето ги исмејувале, но кога виделе што направиле со…

Она што овие луѓе успеале да го направат е навистина за секаква пофалба. Сите знаеме дека за разградување на пластика по природен пат, потребно е да поминат многу години, и тоа повеќе од 300, што е навистина долг процес. Овие луѓе не…

Во дворот копал голема дупка. Кога виделе неговите соседи мислеле дека полудел, но следело…

Кога Вејн Мартин почнал да копа огромна дупка во својот двор, неговите соседи мислеле дека полудел, но Мартин знаел што прави, а во главата имал неверојатен проект. Купил голем контејнер, па со помош на дигалка го ставил во дупката. Но…

Кучето секој ден исчезнувало во исто време: Решиле да го следат и не можеле да поверуваат…

Понекогаш животните не изненадуваат демонстрирајќи однесување кое треба да биде карактеристично за луѓето. Често од нив можеме многу да научиме. Сопствениците на ова куче забележале дека неколку дена мистериозно исчезнува од куќата и тоа…

Скокнал во надојдена река. Кога ќе ја видите причината ќе ви се врати вербата во…

Во Хјустон, Тексас, повеќе од 70 коњи биле во смртна опасност, морале да се борат со надојдената вода. Неколку драматични спасувања се снимени со камера, а ќе бидете инспирирани од херојските потези на луѓето во спасувањето на овие…

Влегол пијан во салон за тетовирање. Кога ја видел тетоважата доживеал вистинско…

Што се случува кога вашиот пријател ќе ви вети неверојатна и скапоцена тетоважа за вашиот роденден? Доколку сакате тетоважи, тоа секако ќе го прифатите со задоволство. Но, екипата од популарниот Јутјуб канал „HammyTV“ одлучила малку да…

Во оваа штала радо би живееле, а погледнете и зошто! (видео)

Кога Карлос Алонсо и неговата сестра Камино барале куќа за нивното големо семејство, наишле на напуштена штала во рурална Шпанија. Објектот бил запуштен и сместен на висок рид без градски водовод и струја. Тоа дефинитивно не бил луксузен…

Одлучивте да ги оставите цигарите? Еве што се случува во вашиот организам веќе во првите…

Одлучивте да ги оставите цигарите? Она што се случува во вашиот организам веќе во првите 20 минути е неверојатно. Секако, процесот зависи од човек до човек. WhyQuit објави интересен хронолошки след на настани по откажувањето од цигарите.…

Генијален трик: Еве како да ја исчистите печката за само неколку минути!

Сигурно знаете дека печките брзо се валкаат, а нивното чистење е ноќен кошмар за секоја домаќинка. Но, постои еден генијален трик, со кој брзо и лесно ќе ја исчистите печката. Направете паста од сода бикарбона и вода и со неа…

Познатото швајцарско чоколадо крие една тајна. Голем број луѓе се уште не знаат за…

Нема кој не уживал во слатките триаголници. Ова чоколадо ни доаѓа од Швајцарија и се продава во продавниците во 122 земји ширум светот. Но, ова чоколадо крие една тајна која повеќето не ја знаат. Еве за што се работи: by coolPick…

Народни верувања: Што ќе ви се случи ако свиркате по дома или ако ве премине црна мачка?

Црна мачка ви го пресекува патот, отварате чадор во домот... Што значи сето тоа... Црна мачка Велат дека кога црна мачка ќе ти го пресече патот носи голема несреќа. За таа несреќа да се избегне треба, да се вратите назад и вашето…

Ставила ориз во бели чорапи. Резултатот ќе ве воодушеви!

Време е за подготовка на празнични украси, а еден од нив, секако, е снешко. Ако не сакате да трошите премногу пари на украси, ви предлагаме да си направите сами. На видеото во прилог погледнете како од чорапи и ориз да направите…

Татко и син одлучиле да направат нешто од дрвени плочи. Ќе ве остави без текст…

Вашиот дом е одраз на она што сте, бидејќи секој детал ја отсликува вашата личност. Затоа е убаво кога сами ќе се потрудите да направите нешто единствено, необично, она што на се` ќе даде ваш личен печат. Така татко и син решиле да…

Однадвор, оваа шупа изгледа како да е од хорор филм, но внатре… фантазија!

Во швајцарскиот кантон Тесин се наоѓа 200 години стара шупа. Поради опасноста да се сруши 50 години била напуштена, но потоа еден архитектоснки тим се фатил за работа. Денес, на местото на старата шупа се наоѓа зграда, која го носи името…

Наследила куќа, а потоа во неа пронашла мистериозна кутија (фото)

Корисник на Imgur неодамна со своите пријатели споделил една навистина необична приказна. Имено, неговата девојка пред неколку месеци ја наследила куќата. Откако почнала со реновирање, пронашла мистериозна кутија заклучена со катанец.…

Овие фотографии се снимени неколку моменти пред да се случи трагедија!

Бизарните несреќи тешко се предвидуваат, било да станува збор за трагичен пад на авион или смрт на која и претходела човечка глупост - како снимање селфи на мост или во автомобил за време на вожња. Модерната технологија ни овозможува да…