Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Showbiz

Тинејџер почнал да пее, а потоа членовите на жирито му рекле да го погледне седиштето покрај неговата мајка (Видео)

Младиот талент Реубен Греј, верувал дека неговиот најголем фан, неговиот татко, нема да може да присуствува на аудицијата на која настапувал.

16-годишникот бил тажен бидејќи неговиот татко цел ден имал обврски, што значело дека без негова поддршка ќе треба да настапува пред бројната публика.

„Не се чувствувам добро, бидејќи тој не е тука“, изјавил Реубен пред камерите. „Ако се помине убаво, веднаш ќе му заѕвонам.“

Неговата мајка и девојката биле тука како замена.

Со својата фантастична изведба на клавир ја воодушевил публиката. Реубен добил неизмерна поддршка од милиони ширум светот, а што е најважно го фасцинирал жирито со своите способности.

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Цените на становите се очекува да одат надолу, забележан е значителен пад на цените на градежните материјали

Ќе одат надолу цените на квадратен метар станбена површина во главниот град и внатрешноста на Македонија велат познавачите. Цените кои беа напумпани на становите во Скопје и внатрешноста се очекува… Повеќе

Се стега обрачот околу скапите брзи кредити: Со нов закон нема да смеат да се наплаќаат астрономски камати и провизии

Во тек е процесот за носење на законските измени со кои максималната камата нема да смее да го надминува. Тоа значи доколку некој граѓанин зел 10.000 денари, максимум за камати… Повеќе