16.8 C
Скопје
22. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Сараево: Превртен ролеркостер, повреден еден маж

На саемската манифестација „Холидеј маркет“ во еден парк во Сараево, се превртел ролеркостер. Во несреќата е повреден еден маж.
Оваа манифестација традиционално се одржува на истото место и ова е прв пат да се случи несреќа.
Спонзорирано: