Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Пронашле стара када во ѓубре. Кога ќе видите што направиле од неа ќе паднете од стол!

Корисник на популарната страница „Imgur“ одлучил со цел свет да сподели неколку фотографии од една неверојатна трансформација.

Имено, додека шетал со својата девојка, во еден двор во ѓубре пронашле фрлена стара када. Повикале неколку мајстори да прашаат колку ќе чини реконструкција, но биле шокирани од цената. Потоа одлучиле да ја земат работата во свои раце…

Погледнете што направиле:

by kucasnova

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Регионалниот фонд за предизвици додели 2,72 милиони за шест македонски проекти за унапредување на стручното образование

Шест најуспешни проекти од Северна Македонија се предложени за финансирање во вториот повик на Регионалниот фонд за предизвици (РЦФ), со што се издвојуваат приближно 2,27 милиони евра за инвестиции во… Повеќе

Проверете дали ве има: УЈП ја објави најновата листа на должници со имиња на фирми и луѓе

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.05/2023 за долгови доспеани до 31.01.2023 и неплатени до 30.04.2023 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход,… Повеќе