Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Showbiz

Пејачка заврши во затвор – заводливо и сугестивно позирала со банана (Видео)

Судот во Египет осудил на две години затвор пејачка која во музички спот се појавува во долен веш, заводливо и сугестивно позирајќи со банана.

Шаима Ахмед (25) е уапсена минатиот месец откако нејзиниот спот предизвикал бес во оваа земја.

Во вторникот е прогласена за виновна поради поттикнување разврат и објавување непристоен филм. Одредена и е казна затвор од две години, а иста казна е изречена и за режисерот на контроверзниот спот.

Пред да биде уапсена, 25-годишната пејачка им се извинила на граѓаните преку Фејсбук. „Не можев ни да замислам дека ќе се случи ова и дека ќе бидам толку силно нападната“, напишала пејачката.

https://youtu.be/t4C_-GfShRM

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Преку одржливо и органско производство на грозје и вино до зајакната позиција на македонската винска индустрија

Зајакнување на позициите на пазарите, градење препознатлив бренд со географска индикација и успешна трансформација кон органско производство се основите за успех на македонската винска индустрија. Ова се современите трендови во… Повеќе

АНАЛИЗА: Се очекува пад на цените на становите низ Скопје и внатрешноста на Македонија

Цената на квадратен метар станбена површина ќе се намалува. Напумпаните цени на становите во Скопје и внатрешноста се очекува да паднат, пред се поради намалената побарувачка, но и поевтинувањето на… Повеќе