16.8 C
Скопје
22. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Ограбен малолетник од Скопје под закана со пиштол

Четиринаесетгодишно момче од Скопје пријавило дека непознато лице извршило разбојништво врз него.
Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, тој момчето влегло во влезот на зградата, сторителот со закана со пиштол му одзел мобилен телефон, по што побегнал во непознат правец.
Се преземат мерки за расчистување на случајот.
Спонзорирано: