Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

На прв поглед изгледа како скапано стебло, но кога ќе погледнете одблиску ќе останете без текст! (фото)

На прв поглед, ова дрво изгледа обично, но зошто тоа се наоѓа на црвен тепих? Кога ќе се приближите, ќе знаете дека тоа е поради добра причина.

Ова е вистинско ремек дело! Уметникот Зенг Чунхуи го создал ова неверојатно парче.

Погледнете ги фотографиите во продолжение и замислете само колку вештина и посветеност се потребни за вакво нешто…

Извор: Виреално

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Проверете дали ве има: УЈП ја објави најновата листа на должници со имиња на фирми и луѓе

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.05/2023 за долгови доспеани до 31.01.2023 и неплатени до 30.04.2023 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход,… Повеќе

Оддржана констутивна седница на НАТТА

По одлуката на Управниот одбор на Стопанската комора на Северна Македонија за основање, се одржа конститутивна седница на која се формираше Националната асоцијација на туроператори и туристички агенции на Република… Повеќе