10.8 C
Скопје
5. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Исфрлил само една работа од исхраната и ослабел 82 килограми

Стив Хил (39) од Шкотска и бил вистински фанатик на познат газиран пијалок. Тој знаел да испие и до шест литри дневно од тој сок, поради што имал 172 килограми и обем на струкот 142 сантиметри.
Бидејќи од ден во ден тоа го мачело, одлучил да ги промени своите животни навики.
– Морав да се откажам од пијалокот, инаку би умрел млад. Станав зависен од него и затоа ми беше претешко само така да го исфрлам од секојдневието, раскажува Стив кој газираниот сок го заменил со сокови без шеќер и така симнал 82 килограми.